ABC Sztuki XX wieku, cykle w 2015

Podsumowujemy projekt, zrealizowaliśmy 12 cyklów warsztatów w ramach ABC sztuki 2015. Od lipca do listopada 2015 odwiedziło nas 12 grup dzieci ze świetlic, szkół wrocławskich i okolicznych miejscowości. Był to czas poznawania najważniejszych twórców, kierunków i nurtów sztuki XX. Dla wielu była to pierwsza okazja aby uczyć się o dadaizmie, surrealizmie, ekspresjonizmie. Każda grupa miała również okazję zrealizować swój własny happening na ul Kuźniczej – byliśmy pod wrażeniem kreatywności dzieci!

 

Ta edycja była wyjątkowa również ze względu na realizację filmu przedstawiającego ideę projektu. W trakcie 30 min, można zobaczyć jak dzieci pracują na zajęciach, co sądzą o projekcie nasi instruktorzy. Można również dowiedzieć się dlaczego edukacja kulturalna i forma, którą proponujemy jest tak ważna w rozwoju młodego pokolenia. 

 

Otrzymaliśmy również bardzo ciekawe opinie na temat zajęć od samych uczestników:

Przeczytaj opinie

 

 

Galeria zdjęć ABC Sztuki 2015

Rozpoczynamy zapisy na wakacyjną edycję projektu ABC Sztuki XX Wieku!

Projekt edukacyjny, już po raz piąty realizowany przez Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka. Będzie to cykl BEZPŁATNYCH warsztatów artystycznych skupiających się wokół sztuki XX wieku. Tak jak w poprzednich edycjach planowane zajęcia przewidują zapoznanie się z najważniejszymi kierunkami artystycznymi  XX wieku,  pozwolą poznać najważniejszych twórców sztuki nowoczesnej, a także pozwolą tworzyć własne dzieła.

 

Projekt skierowany jest  dla dzieci w wieku 9-13 lat.
Część wakacyjna przeznaczona dla  grup zorganizowanych, głównie ze świetlic środowiskowych oraz dla półkolonii. Realizacja projektu od lipca do listopada. Kolejną edycję warsztatów rozpoczniemy jesienią. Do udziału zapraszamy dzieci z Wrocławia i okolic, szczególnie z tych rejonów gdzie dostęp do kultury i edukacji kulturalnej jest utrudniony – małe miejscowości oraz trudne dzielnice.

 

każda z grup uczestniczących w projekcie weźmie udział w cyklu 3 spotkań

 

uczestnicy zostaną podzieleni na dwie podgrupy po 2,5 godz. pracy warsztatowej

 

spotkania obejmują prezentację multimedialną, warsztat plastyczny oraz teatralny

 

tematyka i charakter poszczególnych spotkań: kubizm, fowizm, ekspresjonizm; surrealizm, dadaizm; sztuka po II wojnie światowej, action painting, malarstwo materii, pop art, body painting, happening.

 

TERMINY

SPOTKAŃ WAKACYJNYCH

I połowa lipca

I połowa sierpnia 2015


Szczegółowe terminy 3 spotkań do ustalenia.

 

ZAPISY


przez formularz na stronie http://www.abc.sztuki.centrumtworczosci.pl/formularz-zgloszeniowy
bezpośrednio w biurze Centrum: ul. Kuźnicza 29a, II piętro
pod numerem telefonu  071 341 80 02 oraz mailowo koordynator@centrumtworczosci.pl

Uczestnicy o projekcie

 

10734139 10152803671441276 3369297089886832122 nA oto, co powiedzieli nam o projekcie sami uczestnicy:

"Bardzo mi sie podobały zajęcia plastyczne, bo można było wykazać swoją duszę artystyczną".

 

"Najbardziej podobały mi się zajęcia teatralne, gdy bawiliśmy sie kubikami i innymi rzeczami".

 

Czytaj więcej: Uczestnicy o projekcie

Zakończenie projektu

1504002 10152803670621276 3978855157993232996 n15 listopada zakończyliśmy realizację warsztatów w ramach projektu. Odwiedziło nas ok. 400 uczniów z klas III-VI ze szkół wrocławskich i podwrocławskich. Dziękujemy wszystkim instruktorom za prowadzenie zajęć, nauczycielom za wielką życzliwość, dzieciakom - za twórczą atmosferę i wielką wyobraźnię! Wszytskie sugestie i opinie opiekunów traktujemy jako wielką zachętę do kontynuowania działań. "Bardzo dobry pomysł i duże korzyści dla uczestników. Nastąpiła integracja zespołu wokół zadania, przyrost wiedzy na temat sztuki współczesnej; uczniowie pomagali sobie, z uwagą słuchali prowadzących. I była to oczywiście świetna zabawa, zupełnie inna niż nauka w klasie" (SP Ścinawa). fot. Dominika Chochołowska-Bocian